Dětská skupina Děti v Buši

Více o nás

Čihovická Buš, místo na okraji Týna nad Vltavou, poskytuje zázemí pro dětskou skupinu Děti v Buši a zároveň prostor k setkávání veřejnosti, relaxaci nebo vzdělávání. V roce 2019 se zarostlý a zanedbaný prostor Buše rozhodla rekultivovat skupina rodičů.

Cílem bylo vytvořit zázemí, ve kterém by mohly děti trávit dostatek času venku v přírodě a vzdělávat se svobodně a svým tempem. V roce 2020 byla pod hlavičkou společnosti Domovy KLAS, o.p.s. založena dětská skupina Děti v Buši a o dva roky později se podařilo postavit a vybavit jurtu, ve které sídlí domškolácká skupina a kterou je možné si pronajmout pro různé aktivity.

Buš nabízí dětem nekonečné možnosti k volné hře a poznávání přírody. Prostor je koncipován jako mini farma, děti mohou pěstovat zeleninu, nebo se starat o zvířata (morčata, králíci). Jako zázemí slouží nový kontejnerový příbytek vybavený šatnou, koupelnou, malou kuchyňkou a prostorem pro hru a odpočinek. Buš je jedinečné místo, kde se všichni cítí dobře a mohou být sami sebou. Děti i rodiče :-)

Více informací najdete na facebookové stránce

Kontaktujte nás

top