O nás

Jsme členem APSS

 

V květnu 2017 se společnost Domovy KLAS, o.p.s. stala členem Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. parkinson_help_apsscr

Díky členství v APSS ČR může společnost neustále zvyšovat svou odbornost a tím Vám poskytovat služby na stále vyšší úrovni.

www.apsscr.cz

Domovy KLAS, o.p.s.

"Buďte u nás jako doma"

Domovy KLAS, o.p.s.                        Domovy KLAS, o.p.s.  

Jak to všechno začalo?

Občanské sdružení Pomoc Týn nad Vltavou zakoupilo v Temelíně  zchátralý zemědělský objekt v intravilánu obce, který prošel rekonstrukcí tak, aby mohla začít činnost Domovů KLAS (dceřiné organizace). Následně zde vzniklo mateřské centrum, senior klub, klub pro děti, pořádání příměstských táborů,sociální poradenství, sociálně aktivizační služby pro seniory a osoby se zdravotním znevýhodněním, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež a pečovatelská služba.

Domovy KLAS pro venkovské seniory jsou odpovědí na potřeby starších lidí z venkova, kteří ztrácí nezávislost a potřebují nějakou formu sociální pomoci, ale zároveň si chtějí svou samostatnost udržet.  Nabízí těmto lidem možnost setrvat v prostředí, které znali v komfortních podmínkách, prožít zde své stáří a současně se mohou podílet na výhodách rodinného života a života své obce. Našim společným cílem je zachovat co nejdelší možnou osobní autonomii všech uživatelů.  

Naše organizace se vedle činnosti pro seniory zaměřuje také na děti, rodiny, generační soužití, začleňování znevýhodněných skupin obyvatelstva a mezigenerační spolupráci. Tyto cíle se snažíme naplnit pořádáním akcí různého druhu, např. společné výlety, organizací pohádkového lesa, olympiád, sportovních soutěží, přednášek, akcí pro děti a rodiče, příměstských táborů, setkání s obyvateli u různých příležitostí, sousedských posezení s kulturním programem apod.                                         

Co Vám Domovy KLAS Temelín mohou nabídnout?

V současné době můžete v našem zařízení navštívit Senior klub a odpolední klub pro děti. V rámci našeho zařízení provozujeme pečovatelskou službu a to terénní formou.
Naše pracovnice Domovů KLAS jsou zde pro Vás, nebojte se proto do našeho zařízení přijít nebo zavolat tehdy, pokud zrovna potřebujete pomoc s řešením Vaší aktuální nepříznivé situace. V rámci našeho poradenství Vám pomůžeme.

Za tým pracovníků Domovů KLAS: Ing. Miroslav Jiříček