O nás

Domovy KLAS, o.p.s.

"Buďte u nás jako doma"

Domovy KLAS, o.p.s.                        Domovy KLAS, o.p.s.  

Jak to všechno začalo?

Občanské sdružení Pomoc Týn nad Vltavou ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství připravilo model Marpa – KLAS pro české prostředí pod značkou „Domovy Klas“. V Temelíně, jako prvním, došlo k zakoupení zchátralého zemědělského dvoru v intravilánu obce, který se bude postupně přebudovávat podle francouzského modelu venkovských domovů pro seniory MARPA.

Domovy KLAS pro venkovské seniory jsou odpovědí na potřeby starších lidí z venkova, kteří ztrácí nezávislost a potřebují nějakou formu sociální pomoci, ale zároveň si chtějí svou samostatnost udržet. MARPA ochraňuje občany před neblahými následky vytržení z kořenů tím, že je do vlastní obce nebo ze sousedních obcí přijímá. Nabízí těmto lidem možnost setrvat v prostředí, které znali v komfortních podmínkách, prožít zde své stáří a současně se mohou podílet na výhodách rodinného života a života své obce. Našim společným cílem je zachovat co nejdelší možnou osobní autonomii všech uživatelů.                                           

Co Vám Domovy KLAS Temelín mohou nabídnout?

V současné době můžete v našem zařízení navštívit Mateřské centrum Klásek, dále Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež a Seniorklub. V rámci našeho zařízení provozujeme pečovatelskou službu a to jak ambulantní formou, tak i formou terénní.
Naše pracovnice Domovů KLAS jsou zde pro Vás, nebojte se proto do našeho zařízení přijít nebo zavolat tehdy, pokud zrovna potřebujete pomoc s řešením Vaší aktuální nepříznivé situace. V rámci našeho poradenství Vám pomůžeme.

Za tým pracovníků Domovů KLAS: Ing. Miroslav Jiříček