O nás

Jak to všechno začalo?

Občanské sdružení Pomoc Týn nad Vltavou ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství připravilo model MARPA – KLAS pro české prostředí pod značkou „Domovy Klas".
V Temelíně, jako prvním, došlo k zakoupení zchátralého zemědělského dvoru v intravilánu obce, který prošel rekonstrukcí, aby zde mohla být zahájena činnost pro seniory, rodiny s dětmi a veřejnost. Dále v roce 2015 úspěšně zahájila provoz další naše pobočka Domovů Klas v Chrášťanech, která se taktéž nese v podobném duchu jako Domovy Klas Temelín. V současné době se připravuje realizace dalšího - třetího střediska Domovů Klas, a to sice v Albrechticích nad Vltavou.

Domovy KLAS pro venkovské seniory jsou odpovědí na potřeby starších lidí z venkova, kteří ztrácí nezávislost a potřebují nějakou formu sociální pomoci, ale zároveň si chtějí svou samostatnost udržet.  Nabízí těmto lidem možnost setrvat v prostředí, které znali v komfortních podmínkách, prožít zde své stáří a současně se mohou podílet na výhodách rodinného života a života své obce. Našim společným cílem je zachovat co nejdelší možnou osobní autonomii všech uživatelů.

 

Co Vám můžeme nabídnout?

V současné době naše zařízení otevírají své dveře jak těm nejmenším dětem se svými rodiči, tak dětem, seniorům i osobám se zdravotním znevýhodněním. V rámci našeho zařízení provozujeme také pečovatelskou službu, a to terénní formou. Naše pracovnice Domovů KLAS jsou zde pro Vás, nebojte se proto do našeho zařízení přijít nebo zavolat i tehdy, pokud zrovna potřebujete pomoc s řešením Vaší aktuální nepříznivé situace. V rámci našeho poradenství, které poskytujeme, se Vám budeme snažit co nejvíce pomoci.

Za tým pracovníků Domovů KLAS
Ing.Miroslav Jiříček